25 Eylül 2023 Tarihli Düzey Belirleme Sınavı için Yer ve Zaman Bilgileri

Duyuru Tarihi: 
22 Eylül 2023

Değerli öğrencilerimiz,

 

25 Eylül 2023 tarihinde düzenlenecek olan Düzey Belirleme Sınavı'na girecek öğrencilerimiz, sınava hangi sınıfta gireceklerini bu listede bulabilirler. 2023 girişli öğrencilerin listeyi öğrenci numaraları ile, lisansüstü adayların ise öğrenci numaları listede bulunmuyorsa, TC kimlik numaralarının son beş hanesi ile listeyi kontrol etmesi gerekmektedir. 

Düzey Belirleme Sınavı sonucunda öğrencilerimizin 2023-2024 akademik yılında eğtiim görecekleri seviyeler belli olacaktır. Dönem içerisinde seviye değişikliği yalnızca not hesaplamasında hata olan öğrenciler için yapılacaktır. Bundan dolayı doğru seviyeye yerleşmeniz için bu sınava girmeniz oldukça önemlidir. Sınava girmeyen öğrenciler doğrudan Program 1 (Başlangıç) seviyesine yerleştirileceklerdir. Programlar hakkındaki bilgileri yukarıda yer alan "Öğrenciler" başlığında bulabilirsiniz. 

Sınav Anadolu Hisarı Kampüsü'nde yapılacaktır. Sınava yalnızca belirtilen sınıfta, belirtilen sıra numarasında oturarak girebilirsiniz. Sınav saat 10:00'da başlayacak, 11:05'te sonlanacaktır. Lütfen en geç 9:40'ta sınıflarınızda kimlik kontrolü için bulununuz. 

Sınavı kurşun kalem veya uçlu kalemle almanız gerekmektedir. Lütfen kalem ve silgilerinizi yanınızda bulundurunuz. Sınav salonuna cep telefonunuzla girmeyiniz. 

Sınava girerken yanınızda mutlaka TC Kimlik kartınızı veya pasaportunuzu bulundurunuz. Öğrenci kartlarını alan öğrencilerimiz bu kartlarını yanında getirebilirler fakat bu kartları bulundurmak zorunlu değildir.