AE 101 Dersini Alabilecek Öğrenciler

Duyuru Tarihi: 
20 Eylül 2023

Değerli öğrencilerimiz,

 

BUEPT not kriterleri yenilenmiştir. Yeni düzenlemeyle C notu, C ve C+ olarak ikiye ayrılmıştır. Yenilenmiş not sistemini YADYOK web sitesinde yer alan duyuruda bulabilirsiniz.

Yeni not sistemine göre, lisans programının ilk yarıyılında zorunlu olarak AE 111 dersi bulunan öğrencilerden (Fizik Öğretmenliği, Matematik, Kimya bölümü öğrecileri gibi) BUEPT'i "C" ile geçen öğrencilerin, AE 111 yerine AE 101 dersleri alması gerekmektedir.

2023 Mayıs, 2023 Ağustos ve 2023 Eylül aylarında yapılan BUEPT sınavlarına göre "C" ve "C+" notu alan öğrenciler belirlenmiştir. Bu belirlemelere göre lisans programında zorunlu olarak AE 111 bulunan öğrencilerden AE 101 alması gerekenler belirlenmiştir. AE 101 dersini alabilecek öğrencilerin listesini buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Bu listede yer alan öğrencilerimiz, AE 111 dersini alamazlar. Bundan dolayı sadece programına uyan AE 101 dersine consent atmaları gerekmektedir. Lütfen ders seçiminizi bu duyuruya göre yapınız.

Programınızda zorunlu AE 111 dersi olup olmadığını registration.boun.edu.tr adresinde yer alan "services -> departmental programs" kısmından veya bölümünüzün web sitesinden öğrenebilirsiniz.