Kampüs Hakkında

Değerli Öğrencilerimiz, 

Bu sayfada İngilizce Hazırlık Eğitiminin yapıldığı Anadolu Hisarı Kampüsümüzde ve diğer kampüslerimizde yer alan olanaklar hakkında bilgi bulabilirsiniz. 

Kütüphane


YADYOK-1 Binasının giriş katında yer alan kütüphanede birçok İngilizce ve Türkçe roman, ansiklopedi ve farklı İngilizce seviyelerine göre düzenlenmiş okuma kitaplarını (graded readers) bulabilirsiniz.

Kütüphanemiz hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Çalışma Odası (Study)

YADYOK-3 209 numaralı odamızda öğrencilerimiz için hazırlanmış bir sessiz çalışma odası bulunmaktadır. Bu alan öğrencilerimizin bireysel veya ikili grup olarak ders çalışmaları için ayrılmıştır. Çalışma odasındaki dolaplarda öğrencilerimizin kullanımına ayrılmış ders materyallerini bulabilirsiniz. Bu materyalleri kullanmaktan çekinmeyiniz. Fakat bu materyallerin oda dışına çıkarılmaması ve sizden sonra kullanacak öğrencilerin rahat bir şekilde çalışabilmesi için üzerinde işaretlemeler yapılmaması gerekmektedir. Lütfen sizinle aynı anda ve sizden sonra bu alanları kullanacakları düşünerek bu alanı ve materyalleri kullanınız.

Öğrenci Salonu (Student Lounge)

YADYOK-3 203 numaralı odamız, öğrenci salonu olarak ayrılmıştır. Öğrencilerimiz, bu alanı sosyalleşmek ve zaman geçirmek amacıyla kullanabilecekleri gibi, ileriki günlerde buraya yerleştirilecek bir projeksiyon cihazı ve DVD oynatıcı sayesinde belirli saatlerde bu odayı film izlemek için değerlendirebileceklerdir. Bu ayarlamalar yapıldıktan sonra alanın nasıl kullanılacağı sizlere duyurulacaktır. Şimdilik alanı öğrenci salonu olarak kullanabilirsiniz.

Bilgisayar Laboratuvarları (Computer Labs)

YADYOK-3 205 ve YADYOK-3 206 numaralı odalarımız bilgisayar laboratuvarı olarak öğrenci kullanımına açılmıştır. Burada yer alan bilgisayarları, laboratuvarda ders olmadığı zamanlarda öğrencilerimiz kullanabilmektedir. Laboratuvarın kapanış saat 17:00’dır. 

Konferans Salonu

YADYOK-3 binasının ikinci katında bulunan bu salon, öğrenci kulüpleri veya YADYOK tarafından düzenlenecek olan etkinlikler çerçevesinde kullanılacaktır.

YADYOK-3 binasının ikinci katında öğrencilerimizin kullanımında olan oturma alanları bulunmaktadır. Bununla beraber yemekhanenin içerisinden veya YADYOK-3 binasının yan tarafındaki geçişten arka avluya ulaşabilir ve buraya yerleştirilen masa ve sandalyeleri de dinlenme, ders çalışma veya sosyalleşme amacıyla kullanabilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Rehberlik Merkezi (BÜREM)

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Rehberlik Merkezi (BÜREM), Güney Kampüste yer alan öğrenci destek Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Rehberlik Merkezi (BÜREM), Güney Kampüste yer alan öğrenci destek birimlerimizdendir. Akademik, sosyal ve bireysel düzeydeki ilişkilerde yaşadığınız zorlukları paylaşmak ve çözüm odaklı bir plan dahilinde ilerlemek, bazı soruları irdelemek ya da psikolojik destek almak için BÜREM'e başvurabilirsiniz. Sorunlarınızı birikmeden ve büyümeden ele almanız yeni akademik ve sosyal ortamınıza uyumunuzu kolaylaştıracaktır. BÜREM'e başvuru ve yapılan çalışmalar, gizlilik ilkesi çerçevesinde yürütülmektedir.

https://burem.boun.edu.tr/

Spor Olanakları

Anadolu Hisarı Kampüsümüzde, yüzme havuzlarından spor salonlarına, futbol sahalarından tenis kortlarına kadar birçok spor olanağı bulunmaktadır.

Kapalı Yüzme Havuzu, restorasyon sebebiyle 2023 Güz ve 2024 Bahar dönemi boyunca kapalı olacaktır. Bu alan açıldığında öğrencilerimize YADYOK web sitesi üzerinden haber verilecektir.

Kapalı Spor Salonu, öğrenci kullanımına açıktır. Öğrencilerimiz, basketbol veya voleybol toplarını bu alanlardan ödünç alarak Kapalı Spor Salonunu saat 13:00-22:00 arası kullanabilirler. Bu alanı kullanmak için günlük kıyafetlerinizi değil ayrı spor kıyafetlerinizi ve spor ayakkabılarınızı getirmeniz gerekmektedir.

Kapalı Fitness Salonu, öğrenci kullanımına belirli günlerde açıktır. Detayları aşağıdaki tabloda görüntüleyebilirsiniz:

 PazartesiSalıÇarşambaPerşembeCuma
9:00 - 10:30AçıkAçıkAçıkAçıkAçık
12:00 - 15:00AçıkAçıkAçıkAçıkAçık
18:30 - 21:00AçıkKapalıAçıkKapalıAçık

Fitness salonunu günlük kıyafetlerinizle değil ayrı spor kıyafetleriniz ve spor ayakkabılarınız ile kullanmanız gerekmektedir.

Tenis Kortları: Tenis kortları öğrenci kullanımına saat 13:00-22:00 arasında açıktır. Bu alanları uygun spor kıyafetleri ve ekipmanları ile kullanabilirsiniz. Tenis kortları YADYOK-2 ve YADYOK-3 binalarına oldukça yakın olduğu için, bu alanları kullanırken gürültü yapılmaması oldukça önemlidir.

Futbol Sahaları: Futbol sahaları Üniversitemizin kulüpleri aracılığıyla kullanılabilmektedir. Bu alanları kullanmak için lütfen bu alanlarda antrenman yapan spor kulüplerine katılınız ve gerekli ayarlamaların yapıldığından emin olunuz.

Bu alanlarda yıl içerisinde sıklıkla spor müsabakaları ve turnuvaları düzenlenmektedir. Bu turnuvalar öğrencilere sıklıkla duyurulmaktadır. İlgili öğrencilerimiz spor faaliyetlerine katılabilirler. Bu duyuruları kaçırmamak için lütfen mailinizi kontrol ediniz.

 

Sağlık Olanakları

Güney Kampüs

Güney Kampüste yer alan Sağlık ve Rehberlik Merkezi Mediko, ayakta tanı ve tedavi hizmeti sunan, birinci basamak sağlık kuruluşu kapsamında olup; üniversitemizin kayıtlı öğrencilerine sağlık hizmeti vermektedir. Merkezimiz hakkında daha fazla bilgiye ve sundukları hizmetlere web siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Web sitelerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Anadolu Hisarı

Anadolu Hisarı Kampüsümüzün girişinde yer alan Aile Sağlığı Merkezi, öğrencilerimizin acil durumlarda başvurabileceği bir merkezdir. Bu merkezi resmi bir şekilde yararlanmak için, öğrencilerimizin aile hekimliğini bu merkeze taşımaları gerekmektedir. Bu işlemler e-devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Aile hekimliğinizi bu merkeze aldırmamanız durumunda merkezden hizmet alabilirsiniz, ama bu hizmet yönetmelikler gereği sınırlı olacaktır.

Bu merkezlerin yanı sıra, Beykoz 3 Numaralı Aile Sağlığı Merkezi, Küçüksu Aile Sağlığı Merkezi ve Yenimahalle Aile Sağlığı Merkezi kampüsümüze toplu taşıma ile ulaşım mesafesindedir.

 

Acil Durumlar

Her binanın her katta yer alan ilk yardım çantalarını, acil durumlarda kullanabilirsiniz.

Acil vakalar durumunda Sağlık Bakanlığının 112 Acil Hattı aranarak Ambulans istenebilir.